DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

FITNESS - nové!

Konzultace probíhají v NOVÝCH prostorách kynologické poradny Španielova 1290/8, Praha - Řepy nebo po domluvě u vás doma.

PROČ PEČOVAT O PSA?

Když jsem před 10 lety začala dělat agility, nevěnovala se péči o pohybový aparát psa skoro žádná pozornost. Neběhalo se ovšem až tak rychle a parkury nebyly plné prudkého zatáčení. Postupem času se stal tento sport, ale také další aktivity pto psy jako flyball, dogfrisbee, obrany aj., extrémnější a po psech je vyžadováno daleko více - těsné točení, rychlé změny směru, prudké brždění a samozřejmě skákání. Kostra, svaly a vazy jsou namáhány a je proto nutné dbát o jejich dobrý stav a snažit se o čtyřnohé parťáky pečovat jako o vrcholové sportovce. Narozdíl od těch dvounohých si svou "kariéru" nezvolili sami a je tedy na nás, abychom jim opláceli, že se po našem boku vrhají do všeho, co si usmyslíme.

JAK JSEM SE K FITNESS A FYZIOTERAPII DOSTALA?

První pes, kříženec Max, nikdy nepatřil k největším rychlíkům. Naštěstí se mu vyhnula zranění a až do svého seniorského věku se těšil výbornému zdraví. Naprosto něco jiného přišlo s druhém psem pořizovaným už záměrně na agility, šeltií Larou, která od začátku běhala na 200 % a kromě toho se ji nevyhnuly různé pády a drobné úrazy. Čtyři roky v národní reprezentaci na nás kladly vysoké nároky co se týče tréninků. Doplňky pro posílení pohybového aparátu byly doporučovány jen velkým a obřím plemenům. Laře bylo téměř 5 let, když po jednom tréninku zakulhala na zadní nohu. Verdikt veterináře byl jako ledová sprcha - těžká artróza kyčelních kloubů. Nejprve jsem myslela, že je s naším běháním konec. Pár měsíců bylo pro nás opravdu krušných. Lara podstoupila operaci PRP metodou a byla jí nasazena chodroprotektiva. Tréninky jsme vyměnily za dlouhé procházky a plavání. Přemýšlela jsem, co bych mohla pro svoji šampionku ještě víc udělat a sháněla informace. Postupně jsem absolvovala nejrůznější semináře a kurzy a poznatky aplikovala v praxi. Vše se začalo pomalu v dobré obracet a my se vrátily k plné zátěži. A ani ne rok po operaci jsme se staly mistry a vicemistry světa na MS agility v Liberci! Možná to zní jako pohádka, ale skrývá se za tím hodně práce, přehodnocování priorit a změna života. Psi jsou neuvěřitelní bojovníci a žádné problémy si nepřipouští a to je to, co mě pohánělo a pohání stále kupředu. Max má momentálně ve svých 12 letech problémy s páteří, k tomu jsem si před nedávnem pořídila štěně borderky, takže cvičíme všichni. Nabité znalosti a zkušenosti jsem se rozhodla předávat dál a pomáhat tak dalším lidem a jejich pejskům odvracet nepřízeň osudu.

 

V případě zájmu o konzultaci či masáž nebo terapii Dornovou metodou mě kontaktujte na petra.hamsikova@seznam.cz

Absolvované semináře a kurzy:

3/2014 Seminář Chiropraxe McTimoney (Stuart Brock)
1/2014 Kurz Fyzioterapie sportujícího psa (MVDr. Helena Potfajová)
10/2013 Kurz Dornova metoda (Andrea Dunová)
5/2013 Seminář Masáže psů (Julie Robertson)
2/2013 Seminář cvičení psů na gymballech (Bc. M.Urbášková, Bc. V. Urbášková)
10/2011 Seminář Dog Fitness (MVDr. Helena Potfajová)